ارتباط تلفنی ارتباط با واتساپ صفحه اینستاگرام کانال تلگرام

دکتر روانشناس خوب در تهران

روانشناس خوب در تهران یا دکتر روانشناس خوب اصطلاحاتی هستند این این روزها خیلی از افراد به دنبال آن هستند. اگر شما هم به دنبال  دکتر روانشناس یا دکتر مشاوره خوب هستید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید

هنگامی که در کار یا مسائل زندگی دچار مشکلاتی می شوید که خارج از توان شماست، برای حل آن نیاز به یک متخصص آموزش دیده دارید. هر یک از ما در دوره ای از زندگی ممکن است احساس خستگی زیادی داشته باشیم و به جایی برسیم که ندانیم چه مسیری را انتخاب کنیم. بر اساس آمار موسسه ملی بهداشت روان، بیش از 30 میلیون آمریکایی برای مقابله با احساسات و مشکلاتی که دارند، نیاز به کمک دارند. این آمار نسبت به جمعیت ما در ایران هم صدق می کند.

مشکلات مربوط به ازدواج، شرایط خانوادگی، از دست دادن شغل، از دست دادن یکی از عزیزان، افسردگی، فرسودگی جسمی ناشی از مواد مخدر و استرس های روزمره زندگی، باید تخصصی تر بررسی شوند. از این رو نیاز است تا با یک روانشناس خوب مشورت کنید. فرقی ندارد که در چه سنی نیاز به مشورت داشته باشید. کافی است برای بهتر شدن زندگی خود، با یک روانشناس خوب صحبت کنید.

دکتر روانشناس کیست و نحوه روان درمانی روانشناس خوب

 

روانشناسانی که روان درمانی می کنند و در سایر اشکال روانشناختی تخصص دارند، متخصصانی هستند که آموزش دیده اند و با مهارت هایی که در زمینه رفتار انسان ها، ارزیابی سلامت روان، تشخیص و درمان بیماری ها دارند، می توانند راهکارهای مناسبی را برای درمان و رفع مشکلات مراجعین ارائه دهند. روانشناسان با بیماران همکاری می کنند تا احساسات و نگرش آن ها را تغییر دهند و به آن ها کمک می کنند تا الگوهای رفتاری سالم و موثری را در زندگی خود ایجاد کنند.

 

روانشناسی کودک

روانشناسان برای تغییر افکار، عواطف و رفتارهای خود از روش های معتبر علمی استفاده می کنند. پروسه روان درمانی یک تلاش مشترک بین روانشناس و مراجعه کننده است. جلساتی که در کلینیک روانشناسی برگزار می شود، جنبه حمایتی دارد و مراجعه کننده می تواند در این محیط آزادانه و محرمانه درباره احساسات فردی و نگرانی هایش صحبت کند. روانشناسان تمامی اسرار فرد را محرمانه نگاه می دارند، از این رو با خیال راحت می توان با یک روانشناس از مخفی ترین بعدهای زندگی صحبت کرد.

بیشتر بخوانید :  درمان فوبیا و ترس

 

ویژگی های دکتر روانشناس خوب در تهران

 

برای پیدا کردن یک روانشناس خوب، باید حتما به چند مورد مهم توجه کنید.

  1. زمینه تخصصی روانشناس را بررسی کنید. روانشناسی زمینه های مختلفی دارد و هر روانشناس، در حیطه کاری خاصی فعالیت می کند. از این رو برای مراجعه به یک روانشناس خوب، حتما باید نوع مشکل خود و زمینه کاری روانشناس را بررسی کنید. به طور مثال برخی از روانشناسان در زمینه روان درمانی کودکان کار می کنند و تجربه بالایی در این زمینه دارند اما ممکن است این فرد در زمینه مشاوره ازدواج سابقه درخشانی نداشته باشد.
  2. اگر مشکل شما بیش از حد جدی است حتما باید سابقه روانشناس را بررسی کنید. تجربه ای که روانشناسان دارند، می تواند روی کیفیت جلسات مشاوره و رفع سریع تر مشکلات شما، کمک کنند.
  3. حتما به مجوز مطب روانشناس دقت کنید. همه روانشناسان باید مجوز و مدارک مربوط به آن را داشته باشند. در غیراینصورت نمی توان به آن ها اعتماد کرد.

خدمات مهمی که روانشناسان ارائه می دهند:

 

روانشناسان به مراجعین خود کمک می کنند تا حس بهتری نسبت به زندگی داشته باشند و عملکرد مثبتی را جایگزین رفتار حال حاضر خود کنند. روانشناسان به درمان افسردگی، فوبیا، اختلالات فردی و یادگیری مهارت های زندگی کمک می کنند.

درصورتی که فرد نیاز به درمان دارویی داشته باشد، روانشناسان با روانپزشکان همکاری می کنند تا علاوه بر روان درمانی، به درمان دارویی نیز بپردازند.

نحوه تشخیص بیماری توسط روانشناس خوب در تهران

 

فردی که تاجر موفقی بود، از کار بیکار شد و به جای این که به دنبال کار باشد، خریدهای بی پایانی را انجام داد. او خود را هزاران دلار مقروض کرد. وی با اگاهی تمام همچنان به دنبال خرج کردن پول ها و مقروض شدن بیشترش بود. حال نقش یک روانشناس این است تا مشکل وی را بررسی کند. شاید برای خانواده بیمار، رفتار وی گیج کننده باشد اما چنین رفتاری برای روانشناسان کاملا قابل درک است. یک روانشناس تشخیص می دهد که آن فرد ممکن است دچار اختلالات دوقطبی باشد و یا افسردگی و دیگر اختلالات خلقی گریبان گیرش شده باشند. یک روانشناس پس از ارزیابی فرد، می تواند به طور قطع، درمورد بیماری مراجعه کننده خود، نظر دهد. در این شرایط بهترین نتیجه از درمان ترکیبی حاصل می شود. درمان ترکیبی دارو و روان درمانی برای چنین افرادی مناسب است.

 

 

روانشناس-خوب-در-تهران

 

بیشتر بخوانید :  تشخیص و درمان  افسردگی