ارتباط تلفنی ارتباط با واتساپ صفحه اینستاگرام کانال تلگرام

بهترین مشاوره خانواده در تهران

مشاوره خانواده توسط بهترین دکتر مشاوره خانواده در تهران

مشاوره خانواده بدون کوچکترین واکنشی صحبت های مراجعه کننده ها را می شنود و هرگز قضاوتی انجام نمی دهد و یا برچسب نمی زند. عموما افرادی از مراجعه به روانشناس خودداری می‌کنند بر این تصور هستند که مشاورین در نقش قاضی واقع می‌شوند و سعی در صدور حکم دارند در صورتی که هرگز از سوی یک روانشناس این موضوع را نخواهید دید.

 

ضرورت استفاده از  مشاور خانواده خوب در تهران

 

امروزه در دنیایی در حال زندگی هستیم که بدون کمک و بهره گیری از یک روانشناس و مشاوره شاید عبور از برخی اتفاق ها و یا حتی گرفتن برخی از تصمیم ها کمی سخت باشد. با توجه به پیشرفت جوامع امروزه بیش از قبل بهره گیری از یک مشاوره خانواده تاکید می شود. خوشبختانه در سال های اخیر با توجه به گسترش این مسائل خانواده ها راحت تر با این مورد برخورد می کنند.

مشاورین در ابتدای راه سعی در آموزش مدیریت و تسلط بر هیجانات عاطفی را به خانواده ها دارند، در مرحله بعد والدین آموزش می بینند تا بتوانند به شکل صحیح با بحران ها مواجه شوند، در نهایت روش حل مسئله را به آنها می‌آموزند تا بتوانند رخدادهای پیش آمده را به بهترین شکل ممکن پشت سر بگذارند.

برخی از مسائل در هنگام پیدایش بسیار کوچک و پیش پا افتاده هستند اما وقتی که آنها را نادیده بگیریم ممکن است به حدی رشد کنند که دیگر خارج شدن از آنها دشوار باشد و در واقع به یک معضل بحرانی تبدیل شوند.

 

مشاوره-خانواده-در-تهران

 

 

 دلایل مراجعه به  بهترین دکتر  مشاوره خانواده در تهران

 

خوشبختانه امروزه خانواده ‌ها بیش از پیش به سلامت روانی و ذهنی خود اهمیت می دهند و مواردی چون آرامش، سلامت ذهن و شادی افراد به یکی از ملزومات آن خانه تبدیل شده است.

برخی از افراد با این جمله که “ما خودمان می توانیم مشکلاتمان را حل کنیم” سعی در عدم بهره گیری از کمک های روانشناسان دارند و توجیه آنها این است که “من بیشتر از بقیه به جزئیات خانواده خود واقف هستم و هرگز کاری را انجام نخواهم داد که به ضرر خانواده ام باشد ”

 

بیشتر بخوانید : چگونه یک روانشناس خوب را انتخاب کنیم؟

 

هیچکس منکر توانمندی های شما برای حل مشکلات نیست و البته که خانواده خود را دوست دارید، اما مسئله این است که وقتی ما در درون یک بحران واقع شده باشیم نمی توانیم به درستی آن اتفاق را از زوایای دیگر بررسی کنیم و ممکن است ناخواسته و از روی ناآگاهی تصمیمات بسیار غلطی بگیریم، اما برای روانشناسان این چنین مشکلاتی بارها تکرار شده است لذا به درستی مسیر حل آن را می دانند.

ضمن آنکه وقتی می توانیم برای حل مشکلات خود از فرد دیگری که کاملاً امین و باتجربه است استفاده کنیم چرا باید از چنین فرصتی امتناع کنیم؟

هدف کلیدی یک مشاور خانواده این می باشد که به اعضای آن خانه یاد بدهد تا چگونه تعامل رفتاری و احساسی داشته باشند و حل بحران ها را به شکلی متفاوت و خلاقانه به آنها آموزش می دهد. یکی از معمول ترین مشکلاتی که هر خانواده حداقل یک بار با آن مواجه شده است چگونگی برخورد با یک نوجوان است. عموماً این فرزندان رفتارهای خاصی از خود بروز می‌دهند و در این مواقع والدین باید کاملاً هوشیارانه برخورد کنند چرا که فرزندشان در سن بسیار حساس قرار دارد.

گاهی ممکن است فرزند یکی از نزدیکان خود را از دست بدهد و یا با هم سن و سال هایش دچار مشکل شود و گاهی هم ممکن است افراد یک خانواده بنا به هر دلیلی نتوانند ارتباط موثری با یکدیگر برقرار کنند. در تمامی این موارد مشاوره خانواده به کمک شما می آید.

 

 

طیف عملکردی یک مشاور خانواده خوب در تهران

_ ارتقاء روابط با همسر، که در این حالت افراد به درستی آموزش می بینند تا بتوانند خواسته ها، نظر، انتقاد و نیازهایشان را به شکلی اصولی عنوان کنند و شنوای صحبت های یکدیگر باشد بدون آنکه کوچکترین تنشی بین آنها ایجاد شود.

_ به واسطه دوره های آموزشی افراد می آموزند تا در حین بحران ها روحیه خود را نبازند و در واقع اینجاست که بیش از هر موقعیت دیگری افراد یک خانواده با یکدیگر همدلی می‌کنند تا آن مشکل را حل نمایند.

_ افراد می آموزند که چه زمانی باید برای رسیدن به خواسته هایشان قاطعانه برخورد کنند و چه زمانی باید صبور و شکیبا باشند.

_ یادگیری هنر رفع سوء تفاهم ها به واسطه گفتمان سالم و بدون مشاجره از مزیت‌های فوق العاده بهره گیری از مشاوره ها و روانشناس ها می باشد چرا که اغلب ما یاد نگرفته ایم تا به شکلی درست ناراحتی هایمان را ابراز کنیم و عموماً ابراز احساساتمان همراه با خشم و عصبانیت است که در این حالت چیزی جز پشیمانی برای ما نخواهد ماند.

_ به واسطه تمرین هایی که مشاوره خانواده به افراد می دهد، آنها می توانند بر روی خصلت های منفی و مثبت خود کار می‌کنند و در تلاش خواهند بود تا برای پیشرفت خانواده همگی تلاش کنند و تمامی وظایف بر دوش یک یا دو نفر نباشد.

 

بیشتر بخوانید :  آشنایی با اختلال وسواس

ویژگی‌هایی یک مشاوره خانواده خوب در تهران

 

ویژگی های ذکر شده در این مقاله شامل انواع مشاوره خانواده می شود.

_ هیچ مشاوری عقاید شخصی، باورها و اعتقادات مذهبی خود را در جلسات تراپی و مشاوره دخیل نمی کند و به عبارتی با مسائل شخصی برخورد نمی کند.

_ تمامی صحبت های گفته شده در زمان جلسات مشاوره و روانشناسی بین شما و مشاور محفوظ می ماند و هرگز در جایی بازگو نخواهد شد.

_ سمت و سوی صحبت های یک مشاوره هرگز نصیحتی و پندآموز نیست.

_ مشاوره خانواده بدون کوچکترین واکنشی صحبت های افراد را می شنود و هرگز قضاوتی انجام نمی دهد و یا برچسب نمی زند. عموما افرادی از مراجعه به روانشناس خودداری می‌کنند بر این تصور هستند که مشاورین در نقش قاضی واقع می‌شوند و سعی در صدور حکم دارند در صورتی که هرگز از سوی یک روانشناس این موضوع را نخواهید دید.

_ مشاوره یا روانشناس نه تنها می تواند یک شنونده بی نظیر باشد بلکه به تمامی مشکلات شما اهمیت می دهد و می تواند برای تمامی آنها راهکارهایی منطقی و درست ارائه دهد.

_ همیشه مشاور منفعت و سلامت مراجعه کننده خود را در اولویت قرار می‌دهد و هرگز برای کسب هزینه بیشتر بر استمرار بی جهت جلسات تاکید نمی کند.

 

 

مشاور-خانواده-خوب-در-تهران

 

 

 

نتیجه گیری پایانی :

اگر به دنبال مشاوره خانواده در تهران می باشید می توانید با ما ارتباط برقرار کنید. این مرکز می تواند در اغلب مسائل از جمله روان درمانی، روان سنجی، خانواده درمانی، افسردگی، انواع فوبیا ها، ارتقاء مهارت های زندگی و موارد این چنینی شما را یاری کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

تلفن تماس با مطب خانم دکتر مریم حاجیلو  :  021-44337389